Taapelikatu 2 A 8

Ankkuri, 15140 Lahti

Näytä kartalla

749 €/kk

Asunto

  • Vapautuu 1.11.2026
  • 749 €/kk
  • 48
  • 2H+KK+S
  • 3/5 kerros
  • Oma sauna
  • Lasitettu parveke
  • Savuton asunto
  • Vuokravakuus 0 €
  • Vesimaksu 27 €/hlö/kk
Lisäksi:
Astianpesukone,Lämmin irtainvarasto

kerrostalo

  • Rakennusvuosi 1997
  • DNA Netti 50 Mbit/s
  • Hissi
  • Sähköauton lataus
  • Autopaikkoja
Lisäksi:
Pyörävarasto,Kerhohuone,Pesutupa,Kuivaushuone,Irtainvarasto,Väestönsuoja
Kiinnostuitko tästä kodista?

Vuokrataan saunallinen kaksio Ankkurista Vesijärven läheisyydestä!

Tervetuloa viihtymään tähän toimivapohjaiseen kaksioon Lahden Ankkurissa. Koti sopii erinomaisesti niin yksinasuvalle kuin pariskunnallekin. Sijainti Vesijärven läheisyydessä tarjoaa loistavat mahdollisuudet ulkoiluun, ja rantareittiä pitkin kuljet kätevästi niin keskustaan kuin sataman palveluiden äärelle.

Avara olohuone ja keittiö muodostavat yhtenäisen kokonaisuuden, joka on helppo sisustaa omannäköiseksi. Keittiön varustukseen kuuluvat keraaminen liesi, astianpesukone sekä jääpakastinkaappi. Olohuoneesta on kulku lasitetulle parvekkeelle, joka toimii viihtyisänä lisätilana pitkälle syksyyn ja tarjoaa mukavan paikan vilvoitella oman saunan jälkeen.

Kodissa on laminaattilattiat, maalatut seinäpinnat sekä sälekaihtimet ikkunoissa. Kylpyhuoneessa on pyykinpesukoneliitäntä, mikä tekee arjesta sujuvaa.

Vuokraa tämäkin koti verkkokaupastamme!

Talon tiedot

Taapelikatu 2

Ajaton viisikerroksinen talo, jonka asunnoissa on lasitetut parvekkeet. Talossa on maksuton pesutupa kuivaushuoneineen, kerhohuone sekä autokatospaikkoja.

Lumo-asukkaana saat enemmän

Lumo-vuokrakodit tarjoavat turvallista ja ympäristöystävällistä asumista sekä parhaat asumisen palvelut.

Saat Lumo-palvelut ja Lumo-asukkaan edut käyttöösi My Lumo -palvelun kautta. Tutustu tarkemmin: lumo.fi/palvelut

Alueen kuvaus

Ankkuri

Lahden Ankkuri on monipuolinen ja viihtyisä asuinalue, joka tarjoaa asukkailleen erinomaiset palvelut, hyvät liikenneyhteydet ja upeat ulkoilumahdollisuudet. Se sijaitsee Vesijärven rannalla, aivan keskustan tuntumassa.

Alueella on useita kouluja ja päiväkoteja mikä tekee siitä erityisen sopivan lapsiperheille. Ankkurista on reilun kilometrin kävelymatka Lahden keskustaan, jossa sijaitsevat kaupat, ravintolat, kulttuurikohteet ja muut monipuoliset palvelut. Alueelta on hyvät yhteydet niin Lahden keskustaan kuin muuallekin kaupunkiin. Hyvä julkinen liikenne ja alueelta on helppo päästä myös moottoritielle, mikä tekee liikkumisesta vaivatonta.

Ankkurin alueella kulkee upea rantabulevardi Vesijärven rannalla, joka tarjoaa kauniit maisemat ja mahdollisuuden kävelyyn ja pyöräilyyn. Alueella on myös leikkipaikkoja sekä lenkkipolkuja.

Katso kartalla    Tutustu saman alueen muihin asuntoihin

Kaikki Lumo-palvelut

Lumo-asuminen sisältää

  • DNA Netti
  • Lemmikit tervetulleita
  • Vuokravakuus 0 €
  • Ilmaiset sisustusmaalit
  • My Lumo -palvelu
  • Lumo-tiimi
  • Joustava kodinvaihto

Palvelut Muuttoasi Helpottamaan

  • Sähkösopimus
  • Kotivakuutus
  • Muuttosiivouspalvelu
  • Muuttopalvelu
  • Nollaa lämmityksen hiilijalanjälkesi​
  • Astianpesukoneen tilaus
  • Pienvaraston vuokraus
  • Yhteiskäyttöauto
  • Sähköauton lataus
  • Kodin sisustusetu Vekelle
  • Vallilan kodintekstiilit etuhintaan
  • Gigantti
  • Nextory